Powrót posła - streszczenie
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Scena VI
Nadchodzą Starościna, Szarmancki i Teresa. Gadulska ze zdumieniem informuje męża, że jego córka nie chce wyjść za Szarmanckiego. Zdenerwowany Starosta proponuje przyspieszenie ślubu, ale Szarmancki żąda najpierw podpisania intercyzy. Wychodzą na jaw jego prawdziwe zamiary, co oczywiście zaprzepaszcza jego szanse na bogate ożenienie się. Walery każe mu oddać portret Teresy, co ten czyni bez żalu, twierdząc, że z pewnością inna pocieszy go po tej stracie. Ostatecznie Gadulscy godzą się na ślub Teresy z Walerym po powtórnych zapewnieniach o rezygnacji z posagu dziewczyny przez młodego Podkomorzyca.
Warning: strpos(): Offset not contained in string in /home/graffika/domains/klp.pl/public_html/klptest.php on line 696
Scena VIII
Teraz Jakub i Agatka proszą Podkomorostwo o zgodę na swoje małżeństwo i oczywiście otrzymują pozwolenie. Podkomorzy ponadto postanawia dodatkowo uczcić ślub syna nadaniem wolności poddanym.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 - 


  Dowiedz się więcej
1  Powrót posła jako komedia
2  Charakterystyka Walerego
3  Julian Ursyn Niemcewicz - biografiaKomentarze
artykuł / utwór: Powrót posła - streszczenie


  • swietne streszczenie. przed przeczytaniem go, czytalam ksiazke, gdyz pani z polskiego zadaje szczegolowe pytania. teraz mam super opanowana lekuture:)
    kamila ()

  • Super streszczonko :) własnie powtórzyłem sobie przej jutrzejszą prezentacją z polskiego, gdyż wykorzystuje tą lekture, która zresztą jest bardzo fajna :)
    Stuff ()Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 

Tagi: